Ha konyhánk kialakítására vagy felújítására kerül a sor, a tárolás megoldása az egyik sarkalatos pont. Legyen elég pakolófelület, de praktikus, kényelmes is legyen, azaz elférjünk, de találjuk is meg, amit keresünk. Bár a konyhaszekrények uralma töretlen, hiszen azon felül, hogy praktikus, mélységgel rendelkező funkciójuk van, a konyha alap megjelenéséért, a designért is nagy részben felelnek, érdemes elgondolkodni a nyitott polcfelületek használatán is.
Manapság egyre trendibbnek számít a letisztult, egyszerű, ugyanakkor mégis dekoratív polcelemek alkalmazása a falfelületen. A velük kapcsolatos ellenérzésnek persze helye van: a fedetlen tányérok, csészék vagy vázák, poharak könnyen porosodnak, koszolódnak, na és nem elhanyagolható az az ellenük szóló érv sem, miszerint egy nyitott polc nyitott könyv - itt aztán nem rejthetjük el a kupit vagy a kevésbé esztétikus étkészlet darabokat sem. Mi mégis azt mondjuk, lehet egy polcos megoldás is jó választás, lehet szép, sőt, még dekoratívabb fókuszpontja a konyhának, mint egy zárt szekrény lenne. Ezen kívül a polcon tárolt tárgyaink biztosan nem tűnnek el hónapokra vagy akár évekre is egy mélyebb szekrény hátában, nem kell őket keresni, de mondunk még jobbat: oda is tökéletes megoldás ez a verzió, ahol a szekrény ajtaja túl sok helyet foglalna, vagy épp nem rendesen kinyitható - például egy sarokban.
Persze nem árt, ha nemcsak polcokból áll a főző/sütő helyiségünk tárolófelülete; érdemes kombinálni a kettőt, és a rejtegetnivaló darabokat a szekrényajtó mögé száműzni, míg a mindennapokban használt (így porosodni kevésbé hajlamos), esztétikus elemeket a szem elé helyezni. Mutatunk is 30 példát arra, hogyan működhet ez jól. Inspirációra fel!
Tetszett a bejegyzés? Kövess minket facebookon!
Képek forrása: itt, itt, itt és itt.